nowe2

PożaryPożary: 1

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 2

 

 

 

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 1

A- A A+

0001 44W dniu 10 grudnia 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęli cykl spotkań w placówkach edukacyjnych na terenie powiatu, kóre połączone są z przekazaniem kalendarzy plakatowych PSP na rok 2020.

W trakcie spotkania poruszane są tematy zagrożeń w okresie zimowym, tj. zatrucia tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwa na lodzie. Ponadto poruszane są zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, m.in. zasadami prowadzenia ewakuacji z budynków użyteczności publicznej.  

Na odwrocie kalendarzy znajdują się konkursy skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, przygotowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Kalendarze przekazywane są przez strażaków na spotkaniach, w których udział bierze grono pedagogiczne placówek, pracownicy obsługi oraz uczniowie.

Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu przekazywane są również informacje o funkcjonującej sali edukacyjnej „Ognik” znajdującej się w KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, do której zwiedzenia zapraszani są wraz z uczniami przez cały rok, a zwłaszcza podczas akcji otwartych strażnic w ferie zimowe, wakacje oraz podczas obchodów dni ochrony przeciwpożarowej w miesiącu maju.